Spínací hodiny a zásuvky

Novinkou v našem sortimentu je dvojice spínaných hodin (230 V) určených pro montáž na DIN lištu a dvojice zásuvkových spínacích zásuvek pro 230 V. Představme si nejprve spínané hodiny na DIN lištu.

Pod označením FKGE2 se ukrývají digitální spínací hodiny s možností týdenního nastavení spínání připojených spotřebičů. Jejich instalace a následné nastavení je velice jednoduché, veškeré podrobnosti lze vyčíst z přiloženého návodu. Nejkratší spínaná doba je 1 minuta a nejdelší činí 7 dní. Umožňují také využít až 8 programů na týden vč. programu náhodného spínání. O zálohu nastavených hodnot se v případě výpadku napájení postará vestavěný NiMH akumulátor.

digitalni-spinaci-hodiny

Dalším přírůstkem do rodiny spínacích hodin na DIN lištu je typ FKGM1. Jde o jednoduché, mechanické spínací hodiny s 24h číselníkem. Jak je tedy z textu patrno, nejdelší možná spínaná doba je 24 hodin, nejkratší pak 15 minut.

mechanicke-spinaci-hodiny

U dvojice spínacích hodin určených přímo do zásuvky začněme modelem FKEF8, který plně digitální a z hlediska vlastností a funkcí totožný s představovaným modelem FKGE2 na DIN lištu. Tedy 8 programů na týden vč. náhodného, nejkratší spínaná doba 1 minuta, nejdelší 7 dní. Spínací zásuvka je taktéž vybavena NiMH akumulátorem pro zálohu nastavení či případné nastavení mimo připojenou zásuvku.

digitalni-spinaci-zasuvka

Označení FKMF1 pak nesou mechanické spínací hodiny s 24 hodinovým, nejdelším možným, spínacím cyklem. Jejich nastavení se provádí pomocí zarážek kruhového voliče. Nejkratší nastavení u těchto spínacích hodin je 15 minut.

mechanicka-spinaci-zasuvka